sv. Eliáš, sv. Apolinář
pátek 15. týdne v mezidobí

II. etapa opravy fasády fary

Stavební sezona pokračuje a už brzo najde svůj vrchol v dokončení opravy fasády fary. Letošní etapa zahrnuje její jižní a východní část. Zároveň se jedna o nejvíc členitou část, co se i projevilo na ceně. Celkové náklady na opravu fasády včetně klempířských prvků a nových dveří do zahrady, se vyšplhají na 650 tis. Kč. Podařilo se nám sehnat účelovou dotaci od Plzeňského kraje z programu: „Obnova historického fondu v památkových rezervacích a zónách /…/ na území Plzeňského kraje.“, ve výši 150.000, -Kč. Pokračujeme také v jednání s Městem Sušice ohledně finanční podpory na realizaci projektu. Z rozpočtu farnosti potřebujeme přispět částkou 300-350 tis korun. Děkuji za finanční podporu i pomoc a na tento účel (č.ú. farnosti 821 360 329/0800 v.s. 201802) v dohledné době vyhlásím mimořádnou sbírku v kostele.

Samozřejmě už brzo budeme i potřebovat pomoc několika dobrovolníku při nátěru oken, mříži a ohradního pletiva. Nemluvně o úklidu fary. Děkuji za Vaši ochotnou pomoc.

Práce rychle pokračují a doufám, že ještě před prázdninami se nám podaří vrátit faře její původní krásný vzhled.

P. Marek Donnerstag