Ikona Panny Marie Královny františkánské rodiny

Ikona Panny Marie Královny františkánské rodiny

Datum a čas začátku

1.12.2023 19:30

Datum a čas konce

4.12.2023 09:15

Místo uskutečnění

Klášterní kostel sv. Felixe

Cena

Vstup zdarma

Detaily oznámení
Kategorie: Vlastní
Sdílet:

Ikona Panny Marie Královny františkánské rodiny

Od pátku 1. až do pondělí 4. prosince 2023 bude v klášterním kostele sv. Felixe vystavena putovní ikona Panny Marie Královny františkánské rodiny. Jak se k nám dostala?

Ikona byla napsána v Litvě v roce 2018 a to u příležitosti III. evropského kongresu Sekulárního františkánského řádu a Františkánské mládeže.  Ikona je mimo jiné vzácná i tím, že jsou v ní umístěny relikvie svatého Františka, svaté Kláry a svaté Alžběty Uherské. Dne 17. března 2018 byla požehnána na Hoře křížů a zahájila svou pouť po Litvě a po františkánských společenstvích v Evropě. Do České republiky byla přivezena z Bosny a Hercegoviny a jako na první místo zavítala 16. září 2023 na Svatý Hostýn. Proč zrovna tam? Na Hostýně se v té době konala národní františkánská pouť. V rámci svého putování se ikona objeví i v Sušici.

Sušický program vypadá následovně… V pátek 1. 12. v 19.30 h  se u ikony můžeme potkat spolu s terciáři při modlitbě františkánského růžence.  V sobotu 2. 12. začínáme v 7.30 h modlitbu růžence, v 8 h bude ikona přinesena ve slavnostním liturgickém průvodu na začátku mše svaté. Po bohoslužbě zazní loretánské litanie a už teď zveme na společné posezení u kávy, tedy na  Cappuccino. Od 13. do 19. hodiny bude otevřený kostel, čas můžete využít k soukromému rozjímání u mariánské ikony. V 19 h pak začíná pravidelná adorace.  V neděli 3. 12. jste v 17.30 h zváni na modlitbu růžence a na liturgii v 18 h. V pondělí 4. 12. se po růženci a po bohoslužbě v 8 h s ikonou Panny Marie Královny františkánské rodiny rozloučíme a předáme ji do dalšího společenství sekulárních františkánů.

Máte-li chuť společně slavit, určitě přijďte.

 

pl_kralovna_frantiskanske_rodiny